Gerekli Bilgiler

ULAŞIM

Antalya ili dışından gelecek olan kesin katılımcılarımız etkinliğin düzenleneceği il olan Antalya’ya kendi imkanlarıyla ulaşımı sağlamalıdır.
Yol ücreti organizasyon tarafından karşılanmamaktadır.

Otogardan ve havalimanından servis kalkmayacaktır.

Sadece Akdeniz Üniversitesi Merkez Kampüsü girişinden (Meltem kapısından) etkinlik alanı Antalya Saklıkent’e servisler ile ulaşım ücretsiz olarak organizasyon tarafından yapılacaktır.

“Özel Araç” ile gelecek olan kesin katılımcılarımız, etkinlik alanına kendi araçları ile direk gelebilirler. Etkinlik alanı konumuna uygulamalar üzerinden ulaşmak için “Antalya Saklıkent Kayak Merkezi” yazınız. Gidiş, Çakırlar / Doyran istikametine olup yoldaki Saklıkent tabelaları takip ediniz.

Antalya Havalimanından (AYT)
AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ’ne ulaşım
Antalya OTOGAR’ından
AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ’ne ulaşım
Antalya Merkezden Saklıkent Kayak Merkezine ulaşım

KONAKLAMA

*** Katılımcılarımız etkinlik alanında tamamen kendi imkanları ile (çadır, karavan, uyku tulumu, mat vb.) konaklayacaktır. Kendi aracınız içinde konaklayabilirsiniz.

*** Etkinliğin yapılacağı alan yaklaşık 2500 metre yükseklikte olduğundan geceleri soğuk olmaktadır. Kamp malzemelerinin bu koşullara uygun olması konforunuz açısından önemli.

Konaklama malzemeleri organizasyon tarafından karşılanmamaktadır.

Kesin katılımcılar için etkinlik alanında kamp yeri düzenlemesi yapılmış olup, kamp alanında, elektrik, su, duş, tuvalet vb. altyapı hizmetleri katılımcılara ortak noktalardan ücretsiz olarak sağlanacaktır.

Evcil hayvanlar etkinlik alanına alınmamaktadır.

ETKİNLİK ALANI
(Görsel Arşivden)

DONANIM

Gözlem etkinliği süresince açık alanda gece ve gündüz saatlerinde çeşitli atölye çalışmaları, teleskopla gözlemler, deneyler vb. etkinlikler düzenlenmiştir. Bu etkinliklere katılacağınız gibi kendi getireceğiniz fotoğraf makinesi, teleskop, kamera, dizüstü bilgisayar vb. gözlem donanımlarınızı da serbestçe kullanabilirsiniz. Çadırlı katılımcıların konaklama sırasında bir ışıldak, tüm katılımcıların da gözlemler sırasında küçük bir el feneri kullanmaları önerilir.
Gökyüzü gözlemlerinde kullanacağınız Gök Haritası vb. diğer malzemeler kayıt sırasında heybeniz ile birlikte size hediye edilecektir.

YİYECEK – İÇECEK

Etkinlik alanında katılımcılara ücretsiz kahvaltı, öğle ve akşam yemeği sağlanacaktır. Etkinlik süresince hiçbir noktada alkol kullanılamaz. Ayrıca, ortak ve kapalı alanlarda sigara kullanımı da yasaktır.

SAĞLIK VE GÜVENLİK

Etkinlik süresince bölgede tam donanımlı bir ambulans ve sağlık ekibi bulunmaktadır. Yine de kullanmanız gereken özel ilaçlarınızı yanınızda getirmenizi önemle hatırlatırız. Bölge güvenliği Jandarma denetiminde olacak ve özel güvenlik personeli bulunacaktır.

DİĞER

Toplu şarj cihazları sadece telefon ve tablet şarjı için kullanılabilir ve sınırlı sayıdadır. Bu nedenle yanınızda taşınabilir şarj cihazlarınızı getirmeniz tavsiye olunur.
Sürekli kullandığınız ilaçlarınızı, güneş gözlüğünüzü ve güneş kreminizi yanınızda bulundurmanız önerilir.
Gece, uyuyanları rahatsız edecek şekilde gürültü yapmamanızı ve yüksek sesle konuşulmamasını rica ediyoruz.

LÜTFEN GEREKLİ BİLGİLER ve SIKÇA SORULAN SORULARI İNCELEYİP ETKİNLİĞE KATILIM İÇİN HAZIRLIKLARINIZI YAPINIZ.